Yeni Mac Pro tanıtıldı! Yeni Mac Pro özellikleri neler?

Yeni Mac Pro tanıtıldı! Yeni Mac Pro özellikleri neler?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Yeni Mac Pro özellikleri ve fiyatı nedir?

Apple’nin profesyonel kullanıcılar için geliştirmiş olduğu ve uzun  zamandır yeni nesilini beklediğimiz güncel Mac Pro nihayet WWDC 2019 konferansında bekleyenlere sunuldu. Günümüz tasarımlarından farklı bir tarza sahip Mac Pro olay oldu.  Apple 2013 senesinde silindirik tasarım ile ürünün görselini tamamen yenilemişti. Apple, kullanıcılar tarafından aldıkları geri bildirimler doğrultusunda daha kullanışlı olduğunu ve tasarımsal olarak modüler yapıya sahip son haline geçiş kararı vermiştir.

Yeni Mac Pro; 28 çekirdeğe kadar İntel Xeon işlemisi ile donatıldığını, 12 DIMM slotlu 2933 Mhz ECC bellek desteği sunduğunu iletmek isterim. Toplamda 1.5 TB seviyesine kadar bellek desteğinin mevcut olduğu bilgiler arasında. Kasa içerisinde 8 adet PCI slotu, 4 adet iki taraflı 3 adet tek taraflı slot yer almaktadır.Infinity Fabric bağlantısı ile iki adet Radeon Vega ekran kartı bağlantısı gerçekleştirilebilmektedir.

300W güç tüketen Mac Pro kasası için 8 çekirdekli işlemci, 32GB RAM ve 256GB SSD konfigürasyonu 5999$ fiyat etiketine sahip. Bunun üzerinde farklı seçenekler de olacak. Ayrıca 3x8K veya 12x4K yayın imkânı sunan yeni bir Afterburner kartı da duyuruldu. Satışlar sonbahar aylarında başlayacak.

Yeni Mac Pro tanıtıldı! Yeni Mac Pro özellikleri neler? YAPILAN YORUMLAR