PSN ID Değişikliği Başladı!

PSN ID Değişikliği Başladı!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

PSN ID’nizi kolayca, istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Playstation Network, faaliyete başladığından beri kullanıcıları tarafından en çok talep edilen özelliklerinden biri olan çevrimiçi kullanıcı isimleri yani ID’lerini değiştirebilme özelliğiydi. Nihayet bu konu hakkında resmi kanallar üzerinden açıklama yapıldı. Bugün itibari ile kullanıcılar, ID’lerini ücretsiz bir şekilde değiştirebilecekler.


Kullanıcı adınızı ister konsolunuz üzerinden, dilerseniz de PSN internet sayfası üzerinden değiştirebilmeniz mümkün olacak. İlk kullanıcı adları kısıtlı süre ile ücretsiz şekilde değiştirilebilecek, fakat sonraki işlemler için 7.99 £ / 9.99 € gibi bir fiyata tabii tutulacaktır. Playstation Plus üyesi olanların daha indirimli tutarla bu hizmetten yararlanmaları mümkün olacaktır. Playstation Türkiye tarafından henüz konu ile ilgili net bir açıklama yapılmadığından dolayı; siz okurlarımıza Türkiye bazında oluşacak net fiyatlar ile ilgili bilgi verememekteyiz. 

Kullanıcı adı değiştirebilme özelliği; 1 Nisan 2018 tarihinden sonra çıkmış olan tüm Playstation 4 oyunları için geçerli olacağı belirtilmektedir. Sorun şu ki; bu tarihten sonra çıkan oyunların tümü bu teste tabii tutulmamış. Tüm oyunların teste tabi tutulmamasından dolayı olası yaşanabilecek aksaklıkların altını çiziyor PSN ekipleri. Ek olarak, kullanıcı adı değişikliği yapmadan desteklenen oyunların adresine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.playstation.com/tr-tr/get-help/help-library/my-account/access-and-details/change-online-id-games/

Yeni aldığınız kullanıcı adından memnun kalmadığınız takdirde, eski kullanıcı adınıza ücretsiz geri dönüş yapabileceğinizi unutmayın!

PSN ID Değişikliği Başladı! YAPILAN YORUMLAR