En İyi Oyun Bilgisayarı Önerileri

En İyi Oyun Bilgisayarı Önerileri

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Oyunların dünyasında var olmaya başlamamız 70’li yıllarda hız kazanmaya başlamıştır.

En İyi Oyun Bilgisayarı Önerileri

Oyunların dünyasında var olmaya başlamamız 70’li yıllarda hız kazanmaya başlamıştır. Elbette ki hemen hepimizin geçtiği bir  8 bit dönemi efsanelerin hafızalara kazınmasına neden olmuştur. Bugün halen hafızalardan silinmeyen süper mario, snow bross, karate kıd, Contra gibi oyunlar evlerde bizlere güzel zaman geçiren ve oyunları hayatımıza yerleştiren basit yazılımlar olmuştur. Görece daha pahalı olan kişisel bilgisayarların yayılması da prince of persia, volfied gibi yine bağımlılık yaratan oyunlara doğru yavaş yavaş adım atmamıza neden oldu.


Kişisel Bilgisayarların Oyun Performansları

Başlarda temeli olan 8 bit mimarisini kullanan bilgisayar oyunları zaman içinde gelişmeye başladırlar. Bu gelişimin ilk aşamalarında zaten zamanına göre çok pahalı olan bu zevk hemen her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabiliyordu. Çünkü oyunlar zaten çok üstün performans gerektirmeyen yapılardaydı. Ancak 90’lı ve 2000’li yılların gelmesiyle oyunlarda senaryolar, grafikler ve oyuncu için gerekli olan donanımlarda artmaya başladı. Artık daha önce çizilmiş bir senaryonun içinde özgürce dolaşabiliyorduk, karşımıza çıkan uzaylılarla çok farlı silahlar aracılığı ile savaşabiliyor, son model arabalarla birbirimizle yarışabiliyorduk. Derken FPS çağı geldi çattı. Aslında son on yıldır geliştirilmekte olan fps oyunlar Quake arena, baatle fight, Counter strike gibi oyunların sırasıyla yaptıkları devrimler sayesinde oyun piyasası çok farklı bir boyut kazandı. Dönemin internet cafelerinin de etkisiyle endüstri gittikçe büyümeye ve çok farklı zevkleri olan oyunculara hitap etmeye devam eder hale gelmişti.


Oyuncular Nelere Dikkat Etmeli 

Profesyonel oyuncuları ayıracak olursak temel olarak oyun oynamak amacı ile bilgisayar alacak olan kullanıcılar bazı noktalara dikkat etmelidir. Bunlar grafik ve oyun performansı, ısı giderimi, çevresel donanımlar olarak üç ana başlıkta irdelenebilir. Grafik ve oyun performansı oyuncunun oynadığı oyundan en yüksek deneyimi yaşamak adına en temel bileşenlerdir. İşlemci hızı ve grafik kartının özellikleri yarıda kesilmeyen, donmayan ve yüksek görüntü kaliteli oyun deneyimi sağlar. Isı giderimi ise bu yüksek performansta çalışacak olan kişisel bilgisayarın ısısının giderilmesi bağlı çalışan tüm donanımın yani sistemin riske girmemden çalışması için oldukça büyük önem arz eder. Isı giderimi profesyoneller tarafından önemsenen bir kon olsa da ne yazık ki günümüz oyuncuları genelde göz ardı ederler. Çevresel bileşenler ise sizin oyunda aldığınız zevki en üst seviyelere taşıyacak temel bileşenlerdir. Oynarken kullandığınız fare, klavye ve kulaklığın ne kadar önemli olduğu, tepkime sürelerinin istenen düzeyde olması oyunun başarı ulaşmasında kilit rol oynar. Bu nedenle doru ve ergonomik hatta anatomik olarak seçilmeleri çok önemlidir.

facebook sayfa beğenisi satın al
En İyi Oyun Bilgisayarı Önerileri YAPILAN YORUMLAR