Nvidia RTX 3070 İnceleme

Nvidia RTX 3070 İnceleme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Nvidia RTX 3070

Nvidia’nın 3070 GPU’su on yılda bir fiyat/performans iyileştirmeleri sunar: 3070, aynı MSRP’de 2070’ten %45 daha yüksek etkili hız sunar. AMD kullananlarının 5000 serisi GPU’larla (mavi/siyah ekranlar vb. )

 

AMD’nin bu yıl Nvidia’nın pazar payına rasyonel bir tehdit oluşturması pek olası değil. Nvidia’nın fiyat indirimleri muhtemelen yaklaşan konsol güncellemeleriyle ilgili. Hem Xbox One bununla beraber Playstation 4’teki yedi senelik donanım, bu yıl içinde güncellenecek.

 

Nvidia’nın fiyat indirimlerinin arkasındaki motivasyon ne olursa olsun, Cyberpunk 2077 gibi sınıfında önder oyunlarda benzersiz bir oyun deneyimi yaşamak isteyen PC oyuncuları için Noel erken geldi. Ultra ayarlarda, ışın izleme etkinleştirilmiş Cyberpunk 2077, sürükleyici oyunun sınırlarını yeniden tanımlıyor. . Karşılaştırıldığında GTA5’i Tetris’e benzetiyor.

 

RTX+DLSS kombinasyonu, hem AMD’nin en iyi bağlarımsız GPU’larından bununla beraber gelecek konsollardan birkaç kat daha yüksek çarpıcı grafikler sunar. Gerçek dünya performansı açısından, Nvidia’nın 3000 serisi, AMD’nin Radeon grubunu aşağı yukarı mat etti. Bununla birlikte, AMD’nin pazarlamacıları, düz bir yüz tutmak için uğraşırken de olsa ayrıntılı BS sunma kabiliyetine haizdir.Pazarlama altyapıları, %15’lik bir performans açığına rağmen CPU pazarında Intel’i geride bıraktı. Uygun bir sosyal medya pazarlama stratejisi olmadan Nvidia, tüm yanlış nedenlerden dolayı muhtemelen önemli bir pazar oranını yitirecektir.

Nvidia RTX 3070 İnceleme YAPILAN YORUMLAR