İkariam Oyna!

İkariam Oyna!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Gameforge’un sevilen strateji oyunu ikariam antik çağ temalı strateji oyunudur. Oyuna, bulunduğunuz dünyadaki (sunucu) rastgele bir adada başlıyor ve size verilen kimsesiz şehri geliştirerek metropol yapabilmek için mücadele veriyorsunuz. 

Gelişme sırasında ihtiyaç duyduğunuz 5 farklı hammadde bulunur, bunlar; 

Mermer (yapılarda kullanılacak olanılan temel hammadde) 
Kristal (incelemelerde kullanılacak olan temel hammadde) 
Sülfür (askeri alanda kullanılacak olan temel hammadde)
Odun (pek çok alanda kullanılabilir)
Üzüm (toplumun mutluluk seviyesi için kullanılır)

Her adada odun elde edebileceğiniz ormanlar bulunmaktadırken diğer hammaddeleri elde edebileceğiniz kaynaklarından yalnızca bir tanesi bulunmaktadır. Adanızda yer almayan hammaddeleri ticaret, kolonileşme ya da yağma yolu ile elde edebilirsiniz. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra çevre adalarda koloni kurarak büyüyebilir ve farklı hammaddeleri daha hızlı elde edebilirsiniz.

Belediye binası seviyesi şehrinizde bulunan nüfusu belirler. Nüfusunuzu devamlı üst düzeyde tutmanız için ise toplumunızı memnun etmeniz gerekiyor. Günün her saati serhoş olmayı seven toplumunıza bolbol şarap vererek (bunun için üzüm rezervinizin yüksek olması gerekir) onları memnun edebilir ve sizin için daha fazla iş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ikariam’ı diğer strateji oyunlarından ayıran en öenmli özelliklerden ise askeri birim çeşitliliği ve detaylı savaş sistemidir. Savaş sonucunu etkileyen pek çok detay olması nedeniyle izlenecek strateji savaş sonuçlarında beklenmeyen değişiklikleri sebebiyet verebilmektedir. Oyunda ittifaklar arasında kimi zaman aylarca süren savaşlar yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Hemen ikariam oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

İkariam Oyna! YAPILAN YORUMLAR

  • Ayca
    3 yıl önce

    Bu oyun aşırı eğlenceli ve güzel bir oyun indirip oynayacağım 🙂