Yandex Browser

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Yandex Browser, internet üzerinde gezinmek için kullanabileceğiniz hızlı, sade ve kullanışlı bir internet tarayıcısıdır

Yandex Nedir? :

Yandex tıpkı Google gibi bir arama motorudur. Kurucuları Rus olup 1996 yılında kurulmuştur. Yandex gelirlerini reklamcılık sistemi ile elde ediyor. İçeriğe dayalı reklamları kullanıcıların yaptığı sorgulamalarla eşleştirip istenilen kitleyi hedefliyor.Türkiye’ de pek kullanım alanı bulamasa da Rusya’ da oldukça popüler bir arama motorudur. Ayrıca reklamlar Yandex’ in ortağı olan sitelerde de görünür.

Yandex Türkiye‘ ye 2011 yılında girmeyi başardı. Yandex bir arama motoru olmak dışında güncel haberler, haritalar, elektronik posta gibi birçok hizmet vermektedir. Site sahiplerinin Türkiye’yi tercih etmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi hızla yayılan fiber ağlar ve DSL internet penetrasyonu.Ayrıca Türklerin aşırı merakından dolayı arama motorlarını oldukça sık kullandıklarını da eklemeden geçmek olmaz

Yandex Nasıl Kullanılır?Yandex Nedir? Sorusunu cevapladıktan sonra nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verelim. Google’ dan farklı bir kullanım şekli yok aslında. Söylenenlerin dışında sadece eklenecek tek şey Yandex kullanıcıya hizmet amaçlı geliştirilmiş bir sistem olup para kazanma ikinci plana atılmıştır.Kullanıcının Yandex arama motoruna yazdığı soru eğer anlaşılır bir biçimde yazılmışsa aramaları Web’ de son dakika haberleri dahil geçmişe doğru tarayarak en detaylı biçimde sunuyor. Türkiye’ de henüz kullanım alanı bulamamasının sebeplerinden bir tanesi henüz bu ülkede yeni olmasından kaynaklanıyor.Ayrıca kurulum kullanıcılarını antispam ve antvirüs teknolojileri sayesinde zararlı içeriklerden uzak tutmayı da başarıyor. Yandex verilerini sürekli olarak güncel tutmayı başarıyor. Haberleri ve verileri yirmi dört saat boyunca sürekli yenileyerek kullanıcısına eşsiz bir sistem sunuyor.Ayrıca bu haberleri kategorilere sınıflandırıyor. Güncel haberlerle alakalı alıntılar sayfada her daim hazır bulunduruluyor. Haberin tamamını görmek isteyen kullanıcı için ise haberin kaynağı paylaşılıyor.

Yandex Elektronik PostaYandex.Mail güvenilir ve ara yüzü hızlı olan bir mail olup kullanıcıya oldukça geniş bir kapasite sunan bir e posta servisidir. Ayrıca kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Metin mesajlarını gönderirken kişi alıntı veya kendi kaydettiği bir video, bir fotoğrafı da aynı duvar üzerinden gönderebilir.Yandex.Mail sahibi olan kullanıcı sınırsız bir gönderim alanına sahip olur. İstediği içeriği üç GB gibi büyük bir alanda depolayıp yollama imkanına sahiptir. Yoğun bir şekilde eposta gönderip alan kullanıcılar için filtreme sistemi mevcut olup yaygın formatlardaki ekler bilgisayara indirme ihtiyacı duymadan Yandex.Mail’de ön izleme ile denetleme yapma imkanı sunuyor.

Yandex HaritalarGünümüz teknolojisinde artık herkes gittiği yerden akıllı telefonu ile konum atarak sevdiklerini bilgilendirmeyi seçiyor. İşte bunu yapmak yandexle şimdi her zamankinden daha kolay hale geldi.Türkiye içerisinde büyüklü küçüklü kırk binden fazla yerleşim birimini içeren ve bol ayrıntısı olan Yandex.Harita hiç internet kullanmayan kişilere bile kolaylıkla kullanabileceği bir hizmet sunuyor. Ayrıntılar harita üzerinden uydu sistemi ile bulunuyor. Bu da ev adreslerine kadar gitmeyi sağlıyor.

Yandex’ de kullanılan harita görüntüleri tüm dünyaya harita hizmeti sağlayan Navteq tarafından sağlanıyor. Bu uygulamalar sayesinde büyük şehirlerin panoramik görüntüleri ile sokak ve caddeler kadar ulaşılabiliyor.Sağladığı en güzel hizmet ise trafik ile ilgili bilgiler içermesi. O an nereler tıkalı, nerelerde çalışma var hepsini gösteriyor. Ayrıca Android uygulaması sayesinde araçlardan ve mobil cihazlardan gelen sinyalleri de alıyor.

Yandex Browser YAPILAN YORUMLAR