Twitter Twitter (IOS) Ücretsiz
Twitter’ın, Türkiye kullanım oranlarına bakıldığında kullanıcı sayısının her geçen gün biraz daha arttırdığına şahit oluyoruz.
0 oy / 0 puan

Yazar :Bilinmiyor

İnternet Sosyal Medya

Diğer Seçenekler Üretici: Sürüm:Belirtilmemiş Lisans:Ücretsiz Görüntülenme:4,301 İndirilme:39 Dil:

Tweet nedir?

Tweet attığınız mesaj ,müzik,resim vs. gibi gönderilere verilen genel isimdir.

Retweet nedir?(RT)

Retweet başkasının göndermiş olduğu bir gönderiyi yani Tweet ’i kendi takipçilerinizle paylaşmaktır.

Mention nedir? (@)

Mention, başında “@” işareti kullanılarak gönderilen mesajlardır. Bir mesajda @ işareti kullanıldığında o mesaj yalnızca o kişi veya kişilere gönderilir. Twitter üzerinden yalnızca hedefli kişilere ileti gönderme işlemidir. Mention olarak adlandırılan bu iletilere Twitter hesabınızda ki ‘Bahsedilenler’ sayfasından ulaşabilirsiniz.

DM nedir? (Direkt Mesaj)

Dm Twitter üzerinden gizli mesaj gönderme işlemidir. Direk mesaj gönderebilmek için kişilerin bir birlerini takip etmesi gerekir.

Hashtag nedir? (Etiket) Twitter’da başına # işareti konularak yazılan sözcüklerle ifade edilir. Tweet gönderilirken ana başlık gibi konumlanan “hashtag” kullanıcıların ilgilendiği konularda hızlı bilgi yayması ve mesajın doğru kitleye ulaşmasını sağlar. Konu başlığı ya da etiket olarak da nitelendirilebilir. 

TT nedir? (Trending Topic)

TT belirli bölgelerde hangi konuların popüler olduğunu gösteren listedir. Atılan Tweet sayısına göre sıralama yapılır ve yayınlanır. Türkiye'de dünya listelerine giren birçok konular vardır.

Bu içeriği beğenebilir veya sayfanda paylaşabilirsin

Yorumlar

    Yorumlar yükleniyor...

Yorum Gönder

Sorun Bildirin

Bildir