Facebook

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Facebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını amaçlayan bir sosyal web sitesidir.

Sosyal ağlar içerisinde büyük bir önem taşıyan facebook günümüzde yeni kullanıcı artışı azalma göstermiş olsa dahi popülerliğini korumaktadır. Facebook ile yaş sınırları oldukça az olup birçok kişinin kullanabileceği kolay bir tasarıma sahiptir.

Ayrıca her yaş grubu için çeşitli oynayabilecekleri popüler oyunlarda mevcuttur. Mobil cihaz tablet ve bilgisayarları destekleyen bu uygulamayı her an giriş yapıp kullanmanız mümkündür.

Mesajlaşma, fotoğraf ekleme, video paylaşma gibi özellikleri olan Facebook’un en güzel yönlerinden biri de etkinlik kısmıdır.

4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. İlk önce Harvard Üniversitesi‘nde eğitim gören öğrenciler için kurulmuş olan Facebook zaman içinde Boston çevresinde bulunan okullara ve kısa bir süre içinde de tüm coğrafyaya yayılmıştır.

11 Eylül 2006’da açılmış olan Facebook, 31 Ağustos 2013 tarihinde yapılmış istatistiklere göre dünyada en çok ziyaret edilen 2.site olarak belirlenmiştir. Siteyi en çok kullanan ve ziyaret eden ülkeler ise ABD, Mısır, Panama, Norveç, Türkiye ve Avustralya olarak değişim göstermektedir.

Facebook pek çok dil desteğine sahiptir. 2017 yılı itibariyle ise bir de canlı yayın özelliği eklenmiştir. Canlı yayın sayesinde arkadaş listenize o an ne yaptığınızı gösterebilirsiniz.

Facebook YAPILAN YORUMLAR