Adobe Photoshop Express

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Profesyonel resim düzenleme aracı olarak bildiğimiz bu uygulamanın yeni sürümü CS6 ile beraber video düzenleme araçlarını çeşitlendirdi ve geliştirdi.

Adobe Photoshop, günümüzde sıklıkla tercih edilen profesyonel grafik tasarım programları içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Dünya genelinde reklamcılık ve tasarım mantığının çok daha hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte yazılımlarda inanılmaz geliştirmeler sağlanmıştır. İlk olarak 1987 yılında  Michigan Üniversitesi doktora öğrencisi olan Thomas Knoll tarafından geliştirilmeye başlandı. Thomas aslında programı sadece bir okul ödevi olarak hazırladı.Fakat programın yeteneklerini görenler onu bu konuda yönlendirerek kurumsal şirketlerle görüşmesi gerektiğini vurguladılar. Şuanda CS6 sürümünü kullandığımız programın ilk sürümü  ise DISPLAY’ dir. Yazılım Macintosh Plus üzerinde monokrom ekranda siyah-beyaz resimleri düzenlemeye yarıyordu. Eylül 1988’de Adobe yazılımın lisansını satın aldı.

Photoshop aslında piksel tabanlı bir resim işleme düzenleme programıdır, dijital fotoğrafçılıkla uğraşan birisi için bu program aslında olmazsa olmazdır. Photoshop programıyla dijital yani bilgisayar ortamında depolanmış olan bir fotoğrafı düzenleyebilirsiniz

Adobe Photoshop Express YAPILAN YORUMLAR