Java

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Bilgisayarında Java uygulamaları çalıştırmak ve Java ile uygulama geliştirmek isteyenler için Java platformu.

Java 8 Bilgileri

Java 8, Java programlarının geliştirilmesi ve çalıştırılması konusunda verimlilik artışı sağlamayı hedefleyen yeni özellikler, iyileştirme ve hata düzeltmeleri içeren en son Java sürümüdür. Test ve sertifika işlemleri için yeterli zamanın ayrılması amacıyla Java’nın yeni sürümü son kullanıcıların indirmesi için java.com web sitesinde yayınlanmadan önce geliştiricilerin kullanımına sunulmuştur.

Oracle JDK 7 için Otomatik Güncelleme Bildirimi ve Genel Güncellemelerin Sonu

Ocak 2015 Kritik Yama Güncellemesi sürümünden itibaren, otomatik güncelleme özelliğini etkinleştiren kullanıcılardan Java 7’den Java 8’e güncelleme yapmaları istenir. Ayrıca, Nisan 2015 CPU sürümünün son genel Java 7 güncellemesi olacağını unutmayın. Daha fazla bilgi almak ve Java 7 için daha uzun süreli desteğin nasıl alınabileceği hakkında detaylı bilgi için lütfen Oracle Java SE Destek Yol Haritası bölümüne bakın.

Java 8’e yükseltmeden önce uygulama sağlayıcısına danışın

Bazı uygulama sağlayıcıları belirli bir Java sürümünü kullanmanızı gerektirebilir ve uygulamalarında Java 8 sertifikası olmayabilir. Bir uygulamayı Java 8 sürümüyle çalıştırırken sorun yaşarsanız, uygulama sağlayıcınıza danışın ve uygulamanın bu sürümün sertifikasına sahip olduğunu teyit edin.

Java 8’in Özellikleri

Java 8 sürümünde sunulan iyileştirmelerin kısa bir özeti:

Lambda İfadesi ve Sanal Genişletme YöntemleriJava SE 8’in öne çıkan özelliği, Lambda ifadelerinin uygulanması ve Java programlama dili ve platformunu destekleyen yönleridir.

Tarih ve Saat API’siBu yeni API, geliştiricilerin tarih ve saati daha doğal, net ve anlaşılması kolay şekilde ele almasına izin vermektedir.

Nashhorn JavaScript MotoruJavaScript motorunun hafif ve yüksek performanslı yeni bir uygulaması JDk’ya entegre edilmiştir ve mevcut API’ler yoluyla Java uygulamaları tarafından kullanılabilir.

İyileştirilmiş GüvenlikÇağırana duyarlı yöntemlerinin mevcut elle yönetilen listesini, bu gibi yöntemleri doğru şekilde tanımlayan bir mekanizmayla değiştirir ve çağıranları nın hatasız şekilde keşfedilmesini sağlar.

Java BENZER İÇERİKLER
Java YAPILAN YORUMLAR