Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DAEMON Tools Lite

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

DAEMON Tools Lite, popüler sıkıştırılmış disk imaj dosyalarını,okuyabilen kaliteli bir sanal sürücü programıdır.

Hakkında Bilgi:

  • Bilgisayarların hayatında sanal disk diye bir şey vardır. Disk Image dosyalarınızı kullanarak, sanki optik sürücünüz de takılı bir DVD veya CD’ nin içindeymiş gibi, sanal disk üreten bu yazılımlar, oyuncuların  vazgeçilmezidir.
  • Sürekli optik sürücüye disk takmaktan şikayetçi olanlar için biçilmiş olan Daemon Tools ve türevi yazılımlar sayesinde, Disk Image dosyasına çevirdiğiniz orijinal oyununuzu, sanal disk üzerinden çalıştırabilirsiniz.
  • Yani  CD veya DVD çıkarıp takma derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. DAEMON Tools Lite, popüler sıkıştırılmış disk imaj dosyalarını (*.mdx, *.mds/*.mdf, *.iso, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.bin/*.cue, *.ape/*.cue, *.flac/*.cue, *.nrg, *.isz  vs.) okuyabilen kaliteli bir sanal sürücü programıdır. 
  • Türkçe dil desteği de bulunan yazılımın ekranın sağ alt köşesinde bıraktığı icon’u sağ tuşla takip ederek, “Sanal CD/DVD Aygıtı” sekmesine gelip, oradan da “Bir Çoklu Ortam Takılı Değil” ve sonrasında ise “Kalıp Dosyası Yerleştir”e tıklamanız yeterli olur.
DAEMON Tools Lite YAPILAN YORUMLAR