PSN ID Değişikliği Başladı!
Teknoloji

Yazar: Bilinmiyor

Playstation Network, faaliyete başladığından beri kullanıcıları tarafından en çok talep edilen özelliklerinden biri olan çevrimiçi kullanıcı isimleri yani ID'lerini değiştirebilme özelliğiydi. Nihayet bu konu hakkında resmi kanallar üzerinden açıklama yapıldı. Bugün itibari ile kullanıcılar, ID'lerini ücretsiz bir şekilde değiştirebilecekler.

                                                         


Kullanıcı adınızı ister konsolunuz üzerinden, dilerseniz de PSN internet sayfası üzerinden değiştirebilmeniz mümkün olacak. İlk kullanıcı adları kısıtlı süre ile ücretsiz şekilde değiştirilebilecek, fakat sonraki işlemler için 7.99 £ / 9.99 € gibi bir fiyata tabii tutulacaktır. Playstation Plus üyesi olanların daha indirimli tutarla bu hizmetten yararlanmaları mümkün olacaktır. Playstation Türkiye tarafından henüz konu ile ilgili net bir açıklama yapılmadığından dolayı; siz okurlarımıza Türkiye bazında oluşacak net fiyatlar ile ilgili bilgi verememekteyiz. 

Kullanıcı adı değiştirebilme özelliği; 1 Nisan 2018 tarihinden sonra çıkmış olan tüm Playstation 4 oyunları için geçerli olacağı belirtilmektedir. Sorun şu ki; bu tarihten sonra çıkan oyunların tümü bu teste tabii tutulmamış. Tüm oyunların teste tabi tutulmamasından dolayı olası yaşanabilecek aksaklıkların altını çiziyor PSN ekipleri. Ek olarak, kullanıcı adı değişikliği yapmadan desteklenen oyunların adresine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.playstation.com/tr-tr/get-help/help-library/my-account/access-and-details/change-online-id-games/

Yeni aldığınız kullanıcı adından memnun kalmadığınız takdirde, eski kullanıcı adınıza ücretsiz geri dönüş yapabileceğinizi unutmayın!

0 oy / 0 puan
Bu içeriği beğenebilir veya sayfanda paylaşabilirsin

Yorumlar

    Yorumlar yükleniyor...

Yorum Gönder